Zanokcica Paznokci – wylecz ją w domu

Lakier do paznokci, olejek z drzewa herbacianego mogą być stosowane w leczeniu zanokcicy paznokci. Jednak najskuteczniejsze leczenie to połączenie tych metod. Należy najpierw określić pierwotną przyczynę choroby, a następnie zdecydować, która metoda będzie dla nas najlepsza. Opcje leczenia różnią się w zależności od przyczyny pojawienia się onycholizy. Na szczęście u większości osób całkowite wyleczenie następuje po kilku miesiącach.

Lakier do paznokci z zawartością substancji leczniczych

Lakier do paznokci z zawartością substancji leczniczych jest jedną z opcji leczenia zanokcicy paznokci. W przeciwieństwie do leków miejscowych, doustne leki przeciwgrzybicze są bardziej skuteczne. Należą do nich terbinafina (Lamisil) i itrakonazol, które pomagają nowemu paznokciowi rosnąć w sposób wolny od infekcji. Ta forma leczenia jest najbardziej skuteczna, jeśli stosuje się ją przez sześć do 12 tygodni. Leczenie może trwać do czterech miesięcy, zanim infekcja zostanie całkowicie usunięta.

Lakier do paznokci jest dobrym rozwiązaniem w przypadku paznokci grubych, przebarwionych lub zakażonych grzybicą. Niektórzy pacjenci mogą preferować tę opcję zamiast leków doustnych, ponieważ wiąże się ona z mniejszym ryzykiem uszkodzenia wątroby. Inne opcje to krem z cyklopiroksem, który jest rozpuszczalny w wodzie, oraz kosmetyczny lakier do paznokci. Lakiery lecznicze do paznokci nakłada się na zmienione chorobowo miejsce codziennie przez co najmniej siedem dni, a można je stosować nawet przez rok.

Lakiery lecznicze do paznokci zawierają składniki hamujące, które zabijają grzyby i zapobiegają dalszym zakażeniom. Lakier można stosować codziennie na zakażony paznokieć i otaczającą go skórę, co może przynieść zauważalną poprawę w ciągu tygodnia. Jeśli chcesz leczyć infekcję w sposób bardziej trwały, możesz zastosować krem lub serum przeciwgrzybicze do paznokci. Produkty te działają dobrze, ale mogą powodować pewne skutki uboczne, dlatego ważne jest, aby przed rozpoczęciem leczenia skonsultować się z lekarzem.

Olejek z drzewa herbacianego

Mimo że leczenie zanokcicy paznokcia olejkiem z drzewa herbacianego może być skuteczne, należy pamiętać, że może potrwać kilka miesięcy. Skuteczność leczenia będzie zależała od ciężkości infekcji, reakcji pacjenta na leczenie oraz czasu potrzebnego na zagojenie się uszkodzonego paznokcia. W tym czasie paznokieć dotknięty zakażeniem powinien być utrzymywany w suchości i czystości. Jeśli stan jest nadal uporczywy, należy kontynuować stosowanie olejku z drzewa herbacianego na dotkniętym paznokciu przez kilka miesięcy.

Aby stosować olejek z drzewa herbacianego jako środek leczniczy, należy szukać takiego, w którym zawartość tercyny wynosi co najmniej 10 procent. Związek ten jest odpowiedzialny za jego właściwości przeciwgrzybicze i antyseptyczne. Olejek z drzewa herbacianego można kupić w Internecie lub w lokalnym sklepie z artykułami medycznymi. Upewnij się, że kupujesz olejek z drzewa herbacianego renomowanej marki z działem obsługi klienta, który odpowie na wszelkie pytania dotyczące produktu. Istnieje jednak kilka kwestii dotyczących czystości i mocy olejku z drzewa herbacianego. Ponadto nie istnieją federalne przepisy dotyczące olejków eterycznych, więc zawsze istnieje ryzyko skażenia.

W niedawno przeprowadzonym badaniu stwierdzono, że olejek z drzewa herbacianego stosowany w leczeniu grzybicy paznokci jest znacznie skuteczniejszy niż placebo w hamowaniu wzrostu T. rubrum in vitro. Nie jest jednak jasne, czy olejek z drzewa herbacianego do leczenia grzybicy paznokci sprawdzi się u ludzi. Należy zauważyć, że badanie przeprowadzono na hodowlach T. rubrum wyhodowanych w laboratorium, a nie na zakażonej tkance paznokciowej człowieka. Ponadto lek podawano w postaci nanozawiesiny, co oznacza, że jego małe cząsteczki były zawieszone w wodzie.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *