Choroba bostońska co musisz o niej wiedzieć

Najnowsze ognisko odry w Bostonie skłoniło lokalnych tropicieli choroby do przeniesienia się do biurowca Back-Bay, w którym pracuje do 1500 osób. W budynku Park Square przy St. James Avenue 80 pracowników otrzymało szczepionki od pielęgniarek. Konsulat Francji zatrudnia kobietę, która w tym miesiącu zachorowała na odrę. Pielęgniarki zaszczepiły 80 pracowników w budynku, w którym mieszka około 1500 do 2000 osób. Zakażenie kobiety zostało potwierdzone po tym, jak została zarażona wirusem i podjęła leczenie w ośrodku zdrowia w Roxbury.

Choroba Bostońska

Wystąpienie ogniska choroby bostońskiej na prywatnym uniwersytecie, którego populacja liczy 40000 studentów i pracowników, wywołało powszechne zaniepokojenie. Uniwersytetowi Bostońskiemu udało się jednak opanować chorobę dzięki zastosowaniu wieloaspektowego podejścia do zwalczania choroby. Intensywna, wielopłaszczyznowa strategia śledzenia kontaktów, izolacji i kwarantanny doprowadziła do minimalnego przeniesienia choroby na mieszkańców kampusu. Administracja BU wdrożyła również solidne procedury zarządzania i nadzoru.

Pośredni kontakt z kałem

Pośredni kontakt z kałem może prowadzić do zapalenia żołądka i jelit. Choroba może być również wywołana przez spożycie pokarmu zanieczyszczonego kałem osoby zakażonej. Skóra w odbycie i wokół niego jest bardzo wrażliwa. Powtarzający się kontakt z kałem może powodować swędzenie, ból i owrzodzenia. W przypadku takich owrzodzeń konieczne jest leczenie medyczne. Istnieją również pewne sposoby uniknięcia zakażenia, takie jak zwiększenie aktywności fizycznej, spożywanie większej ilości pokarmów bogatych w błonnik i picie większej ilości wody. Ponadto leczenie biegunki zapobiega rozwojowi nietrzymania stolca. Chociaż większość pokarmów jest bezpieczna do spożycia, niewłaściwe ich przygotowanie może spowodować skażenie bakteriami, które mogą przenosić się na innych.

Infekcje w tkance limfatycznej

Rola infekcji bakteryjnych w patogenezie choroby bostońskiej nie jest dobrze poznana. Zakażenia te mogą występować w tym samym czasie co choroba objawowa, ale mogą nie być związane z konkretną etiologią. Uważa się również, że przewlekły stan zapalny może być związany z wcześniejszymi infekcjami. Zakażenia w tkance limfatycznej mogą wpływać na układ odpornościowy. Badanie to stanowi podstawę do zrozumienia, w jaki sposób wcześniej przebyte zakażenia wywołują immunosupresję tkanek i przyczyniają się do rozwoju choroby w późniejszym okresie życia.

Zakażenie

Wirus ten jest wysoce odporny na kilka antybiotyków, a obecność E. coli wytwarzających ESBL jest coraz większym problemem dla zdrowia publicznego. Według raportu opublikowanego przez Amerykańskie Towarzystwo Mikrobiologiczne tylko 1% do 2% Amerykanów jest nosicielami tej bakterii. Niezależnie od źródła zakażenia, kał zakażonych osób może rozprzestrzeniać niebezpieczne bakterie, wirusy i choroby.

Leczenie

Należy dużo odpoczywać podczas tej choroby. Choroba ta jest rzadka, powoduje pojawienie się pęcherzyków oraz wyprysków na ciele. Celem leczenia jest złagodzenie objawów i ograniczenie kontaktu z innymi ludźmi. Pomocna może być kombinacja leków dostępnych bez recepty i płynów. Ośrodek Primary Care w Longwood przy Boston Children’s Hospital oferuje kompleksową opiekę podstawową. Specjaliści mają duże doświadczenie w leczeniu powszechnych chorób dziecięcych.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *